درباره ما

به پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل خوش آمدید:

گرچه تا امروز سينماي كوتاه و مستند ايران در عرصه بين المللي به موفقيتهاي فراواني دست يافته و درخشش فيلمهاي ايراني در جشنواره ها و مجامع بين المللي رو به افزايش است، اما هنوز سينماي مستقل كوتاه و مستند در ايران هيچ متولي مشخصي ندارد و با وجود برگزاری جشنواره هاي متعدد در این زمینه، فيلمسازان مستقل فيلمهاي كوتاه و مستند براي توليد و عرضه آثارشان در داخل و خارج از کشور دچار سر درگمي و مشكلات فراواني هستند.

ایده این سایت اولین بار توسط  مهدی یارمحمدی، مدیر سایت، ارائه شد.

پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل، پس ازطی يك دوره پژوهشی 3 ساله، با مشاوره جمعی از برگزاركنندگان و سياستگذاران جشنواره هاي فيلم، توليد كنندگان، عرضه كنندگان، خريداران و فيلمسازان معتبر ايراني و پس از بررسي توانمندي ها و آسیب شناسی چرخه تولید و عرضه فیلم کوتاه ایرانی و نیز با توجه به تعریف فیلم مستقل در ابعاد ملی و بین المللی، در تاريخ 1/2/1390، با هدف حمایت از فیلمهای مستند و کوتاه مستقل ایرانی تأسیس گردید.

این پایگاه اکنون با ارائه مشاوره های تخصصی و بازرگانی از مرحله پیش تولید تا عرضه، از فیلمسازان مستقل فیلمهای کوتاه و مستند حمایت می کند و تلاش می کند تا با جذب مشارکتهای بخش خصوصی فرصت کارآفرینی وحمایت مالی را برای آنان بوجود آورد و می کوشد تا در این میان فیلمسازان مستعد و فیلمهای موفق آنان را شناسایی نماید.

این پایگاه تلاش می کند تا با تعامل با جشنواره های معتبر بین المللی ضمن معرفی این جشنواره ها به فیلمسازان مستقل ایرانی، فیلمهای خوب و مناسب فیلمسازان ایرانی را برای آن جشنواره ارسال نماید.

همچنین این پایگاه درتلاش است تا با مذاکره با بازارهای بین المللی فیلم، خریداران و توزیع کنندگان فیلمهای کوتاه و مستند، فرصتی برای نمایش و فروش فیلمهای مستقل ایرانی در سراسر جهان بوجود آورد.

همچنین ما جهت  شناسایی فیلمها و فیلمسازان موفق ایرانی و با هدف ایجاد یک جشنواره فیلم استاندارد، همزمان با تأسیس این پایگاه "جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید" را بصورت سالیانه برگزار می کنیم که در حال حاضر شش دوره از این جشنواره برگزار شده است. این جشنواره بصورت کاملاً خصوصی و مستقل برگزار می شود و تنها فیلمهای مستقل کوتاه و مستند ایرانی می توانند در آن شرکت نمایند.

نحوه مدیریت این پایگاه بصورت کاملاً خصوصی و مستقل است و اولویتهای حمایتی و پشتیبانی آن تنها بر اساس توانمندی و شایستگی فیلمها و فیلمسازان است.

در حال حاضر این پایگاه امکان برقراری ارتباط با بیش از 20000 فیلمساز فعال فیلم کوتاه و مستند را در ایران دارد.

پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل با هدف حمایت از فیلمسازان مستقل فیلمهای کوتاه و مستند ایرانی و کارآفرینی برای آنان، آمادگی خود را جهت همکاری با فیلمسازان مستقل، جشنواره های بین المللی، برگزارکنندگان بازارهای فیلم،خریداران و توزیع کنندگان فیلم و همچنین حامیان همسو با این نگرش اعلام می نماید.


تاریخ انتشار : 1393/08/18 19:50