“امیر مجتبى جریده” مشاور بین‌الملل جشنواره فیلم مستقل “خورشید” شد

منصور جهانی ـ “مهدی یارمحمدی” دبیر و مؤسس جشنواره فیلم مستقل “خورشید” طی حکمی “امیر مجتبى جریده” را به عنوان مشاور بین‌الملل این جشنواره منصوب کرد.

“مهدی یارمحمدی” دبیر و مؤسس جشنواره فیلم مستقل “خورشید"؛ طی حکمی “امیر مجتبى جریده” را به عنوان مشاور بین‌الملل ششمین دوره جشنواره فیلم مستقل “خورشید” منصوب کرد؛ در متن این حکم آمده است:

“جناب آقای امیر مجتبى جریده

با سلام و احترام؛

جشنواره فیلم مستقل “خورشید” با هدف کشف و معرفی آثار مستقل، تجربه‌گرا، هنری، نوگرا، پیشرو و خلاق ایرانی و در جهت تأکید بر ضرورت گسترش تولید این آثار ارزشمند در سینمای ایران و نیز معرفی این سینما به‌عنوان تصویرى صحیح از سینمای مؤثر و جریان‌ساز ایران به جامعه بین‌المللی برگزار می‌شود.

این جشنواره ضمن تلاش در راه ایجاد فرصتهای کارآفرینی براى فیلمسازان مستقل ایرانی؛ تلاش می‌کند تا با تعامل با جشنواره‌ها، بازارها و مجامع بین‌المللی فیلم در سراسر جهان، فرصتی برای معرفی، نمایش و فروش فیلم‌های موفق سینمای مستقل و تجربه‌گراى ایرانی به‌وجود آورد.

همانگونه که مستحضرید، سینمای تجربه‌گرا در دنیای امروز به‌عنوان یک اتاق فکر عمل می‌کند و فرصتی است برای ابراز ایده‌ها و نگاه‌های متفکرانی که قصد دارند به شیوه‌ای خلاقانه و بر اساس تجربیات و فهم شخصی خود، که بی‌تردید بخش مهمی از انسان‌شناسی است، دنیا را به جایی بهتر برای زندگی تبدیل کنند و جامعه را به‌سوی مدنیتی که شایسته انسان است؛ راهنما باشند. بی‌تردید سینمای ایران سهم مهمی در این عرصه دارد و جشنواره فیلم مستقل “خورشید”در رسیدن به این اهداف، تمام توان خود را به‌کار گرفته است.

از آنجا که ایجاد ارتباط بین کشورهای صاحب‌نام در سینما در راستای معرفی سینمای مستقل و تجربه‌گرای ایرانی به جامعه بین‌المللی به‌ویژه از طریق تعاملات منطقه‌ای امری ضروری است و دستیابی به این مهم مستلزم تجربه، درایت و آگاهی جهت برقراری ارتباط سازنده است.

 با توجه به دانش، آگاهی و تجربیات ارزشمند شما در این زمینه، با نهایت احترام به عنوان “مشاور بین‌الملل ششمین دوره جشنواره فیلم مستقل خورشید” منصوب می‌شوید.

امید است در سایه عنایات خداوند و با همراهی شما، جشنواره‌ای در شأن سینمای مستقل تجربه‌گرا کشور عزیزمان برگزار نماییم.

مهدی یارمحمدی

دبیر جشنواره فیلم مستقل خورشید".

امیر مجتبى جریده؛

“امیر مجتبى جریده” متولد ١٣٥١ خورشيدى در شهر رى و فارغ‌التحصيل كارشناسى روابط بين‌الملل از دانشگاه تهران است.

او از دوران تحصيل در دانشگاه به همكارى با بخش توليد فيلم حوزه هنرى پرداخت و در سال ١٣٧٦ فعاليت حرفه‌اى خود را با همكارى به عنوان جانشين مدير توليد يك مجموعه مستند ـ داستانى براى شبكه چهار تلويزيون ملى ايران آغاز كرد و تاكنون با همكارى در توليد چندين برنامه و مجموعه ديگر براى اين سازمان و ساير مراكز فيلمسازى كشور، به كار خود ادامه داده است.

تدوين، توليد، كارگردانى و تهيه‌كنندگى فيلم‌های كوتاه، مستند و برنامه‌هاى تلويزيونى متعدد و همچنين تدريس در مدارس و آموزشگاهاى سينمايى تهران، در طى اين سالها، از سوابق كارى او مى‌باشد.

جریده از سال ١٣٨٣ و طى اقامت چند ساله در يكى از كشورهاى حاشيه خليج فارس، ضمن همكارى با برنامه‌سازان و فيلمسازان شبكه‌هاى تلويزيونى منطقه، به‌عنوان هماهنگ كننده برخى جشنواره‌هاى منطقه‌اى و جشنواره‌هاى ايرانى فعاليت داشته و همچنين همكارى در توليد برخى برنامه‌هاى تلويزيونى بين‌المللى از جمله شبكه “الجزيره” و جشنواره‌هاى گوناگون همچون جشنواره فيلم‌هاى ايرانى “پراگ” در کشور جمهوری چک را در كارنامه حرفه‌ايى خود داراست.

مسئوليت برگزارى هفته‌هاى فيلم ايران در خارج از كشور و همچنین معاونت مؤسسه رسانه‌هاى تصويرى نيز از جمله سوابق و تجربيات او بوده است.

وی تاكنون تعداد زیادی از فيلم‌هاى كوتاه و بلند داستانى و مستند و بسیاری از فيلمسازان مستقل ايرانى را به جشنواره‌ها و شبكه‌هاى تلويزيونى منطقه‌اى و بین‌المللی معرفى و حقوق پخش حرفه‌اي برخى از اين آثار را واسپارى كرده است.

ششمین دوره جشنواره فیلم مستقل “خورشید” به‌ عنوان رویداد ویژه سینمای مستقل تجربه‌گرا در کشور؛ با موضوع آزاد و با پیام “احترام به انسان و طبيعت” در بخش‌های مختلف از جمله؛ بخش رقابتی “فيلم‌هاي مستقل تجربه‌گرا"، بخش رقابتی “زيباترين رؤياها"، بخش رقابتی مقاله سینمای تجربه‌گرا، بخش “بين‌الملل” شامل؛ “مروري بر بهترين فيلم‌هاي كوتاه تجربي جهان در جشنواره كن ٢٠١٦” و “مروري بر فيلم‌هاي كوتاه تجربي تاريخ سينماي جهان” در روزهای ٢٠ تا ٢٣ شهريور ماه سال جاری در تالار شهید آوینی شهر بندرعباس؛ مرکز استان هرمزگان برگزار ‌مي‌گردد.

برای اطلاع بیشتر:

www.khorshidfilmfestival.com

مدیریت روابط عمومی ششمین دوره جشنواره فیلم مستقل “خورشید".


منبع: پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل
تاریخ انتشار : 1396/05/14 13:41

ارسال نظرات